mobil menu
ara  ara
< İşletmeniz için reklam teklifleri %20 indirimli. >
Kruvaze perde ne demek?

Kruvaze perde ne demek?

Sahip olduğu gösterişli ve şık yapısı ile bulunduğu alana son derece ışıltılı bir görüntü sunmayı başarmasından dolayı pek çok kişi son dönemlerde kruvaze perde ne demek sorusuna en iyi yanıtları aramayı planlıyor. Genel olarak kruvaze perdeler tül perdelere ek şekilde dikilen ve iki kanattan oluşan, bunun yanı sıra mekanizmasız ya da mekanizmalı şekilde çekilen ipleri ile büzüşerek estetik bir görüntünün ortay çıkmasını sağlayan bir perde çeşididir. İlk olarak üretilmeye başladıkları zamanlarda yalnızca salonlarda tercih edilen bu perdeler, ilerleyen zaman ile beraber evin hemen her odasında kullanılmaya başladı.

Kruvaze Perde Çeşitleri

Üretimine ilk olarak başlandığı zamanlarda kruvaze tül perde modelleri ön planda olduğu için pek çok kişi araştırmalarını bu modellerden yana yapıyorlardı. Hali hazırda da kruvaze perde ne demek sorusuna yanıt aranırken de ağırlıklı olarak bu modelin kişilerin karşılarına çıkmış olduğunu görmek mümkün oluyor. Çok çeşitli alternatifleri içerisinde barındırmasından dolayı isteyen herkes tam olarak kendi aradıkları tasarıma sahip olan kruvaze tül perde modelleri ile aradıklarını en iyi şekilde bulmayı başarıyorlar.

Kruvaze Perde Modelleri

Kruvaze tül perdelerin yanı sıra son dönemlerde ön plana çıkmaya başlayan diğer bir model ise yalancı kruvaze. Bu kruvaze perde modelinde tül ile dikim bulunmaz. Ayrı şekilde satılır ve tülün yanında kornişe bağlı olan kruvaze perde özelliğine sahip olur. bununla beraber kimi yalancı kruvaze perde modellerinde tül ya da güneşlik gibi büzüştürülmüş şekilde satışa sunulan ve açılmayan perdeler de bulunuyor. Kruvaze fon perde seçimi doğru şekilde yapıldığında tül ile son derece iyi bir uyum sağlamış olur.

Mekanizmasız kruvaze tül perde modellerinde kornişe asılı tarzda bir mekanizma bulunmamaktadır. Bu modeldeki perdelerin büzüşmesi adına üst kısım bombe şeklindedir. Bu bombelerin içerisine ip geçirilip her bombeye dikilir. Yapılan bu dikiş işlemi ipin çekilmesi ile büzüşmüş görünümün ortaya çıkartılmasını sağlar.
Mekanizmalı olan kruvaze perde modellerinde kornişe mekanizma asılmaktadır. Tül ile birleşik olan bu mekanizmaya bağlı ipin çekilmesi ile beraber kruvaze perde büzüşmekte ve ortaya son derece şık bir görüntü çıkmaktadır.

Bulunulan alanın çok daha güzel bir görünüme ulaşması adına kruvaze perde ne demek sorusuna yanıt arayan insanların karşılarına artık hiç olmadığı kadar fazla alternatif çıkmaya başladı. Böylesine fazla seçeneğin ortaya çıkmış olması ise beraberinde kruvaze perde kullanışlı mı sorusunu getiriyor. Doğru şekilde seçilecek olan kruvaze perde, son derece işlevsel ve kullanışlı bir yapıya sahip olmaktadır. Arzu edilen ölçülere göre özel olarak hazırlatılabilen kruvaze perdeler görsel olarak da bulunulan alanın çok daha güzel bir görüntüye erişmesini sağlar. Pek çok farklı modele sahip olmasından dolayı da hangi alanda kullanılmak isteniyor olursa olsun fark etmez, ilgili alanın dekorasyonunu en iyi şekilde tamamlar.

Kruvaze perde fiyatları

tarih icon 15.12.2022 tarihinde eklendi
okuna sayısı 1971 defa görüntülendi
2024 © perdemodelleri.net Tüm hakları saklıdır.
ssl paytr master visa