mobil menu
ara  ara
< İşletmeniz için reklam teklifleri %20 indirimli. >
Perde çeşitleri

Perde çeşitleri

Yaşam alanlarında kullanılan perde modelleri, kullanım alanlarının çok daha güzel görünmesini ve dekorasyonun tamamlanması adına son derece önemlidir. Her ne kadar konu perdeler olduğu zaman insanların akıllarına klasik tarzdaki modeller geliyor olsa da konu hakkında yapılacak araştırmalar ile beraber ne kadar fazla çeşidin ortaya çıkmış olduğunu görmek mümkün hale gelmiş oluyor. Bu aşamada yalnızca perde fiyatları konusunda incelemeleri yapmak yetersiz olacaktır. Çünkü başta perde kullanışlılığı olmak üzere gerekli konuların üzerinde durulmaması demek, seçilen perdenin arzu edilen görüntüyü ortaya çıkartması mümkün olmayacaktır.

Pileli Perdeler

plise perde ücreti ne kadar** Farklı tip pencereler için değişik montaj seçenekleri vardır. Plise perde fiyatı ne kadar? HEMEN öğrenin.
Uzunluğu boyunca derin kıvrımlara sahip olan pileli perde modelleri; başta salonlar olmak üzere pek çok farklı oda için uygun olmasıyla biliniyor.

Kruvaze Perdeler

Daha çok büyük camlarda kendini gösteren kruvaze perde modelleri istenilen modele uyarlanabilme özelliğine sahip. Kruvaze perde kullanışlılığı için simetrinin bozulmaması adına camlara orantılı şekilde ölçünün alınması tavsiye edilir.

Stor Perdeler

Konu perde modelleri olduğu zaman en fazla bilinen modellerin başında stor perdeler geliyor. Genel olarak tül perdeler ile beraber kullanılan bu perde modeller özellikle de tül perdelerin altına takıldıkları zaman çok daha etkileyici bir görüntünün ortaya çıkması sağlanır.

Karartma (Blackout) Stor Perdeler

Fazla güneş alan yerlerde ya da yatak odalarında tercih edilen bu perde modelleri, mobilyaları korumasının yanı sıra ortama loş bir hava katmayı başarır.

Zebra Perdeler

Evlerin her odasında ve iş yerlerinde kullanılabilen zebra perdeler, arzu edildiği zaman günlük amaçla arzu edildiğinde tül olarak kullanılabilmektedir. Pek çok farklı renk ve desene sahip olmasından dolayı zebra perde kullanışlılığı, perdenin kullanım alanını arttırmaya devam etmektedir.

Jaluzi Perdeler

Evlerde ve ofislerde kullanılan jaluzi perde modelleri, kendi içinde ahşap ve PVC gibi farklı materyallerden üretilmektedir. İstenilen şekle göre ayarlanabilen bu perdeler, silinerek kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Plise Perdeler

Ortada, yukarıda ve aşağıda toplanabilen plise perdeler, özellikle de son dönemlerde sıklıkla tercih edilen perde modelleri arasında kendine yer bulmaya başladı. Cam balkonlarda tercih edilmeleri halinde ortaya son derece etkileyici görüntüler çıkmaktadır.

Fon Perdeler

Tüllerin her iki yanına ya da tek yanına olacak şekilde seçilen fon perdeler, ilgili alandaki dekorasyonun tamamlanması adına sıklıkla tercih ediliyor. Pek çok farklı kumaştan hazırlanabilen bu perdeler, çeşitli renklerde ve desenlerde üretilerek kullanılabiliyor.

Perde Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Her geçen gün perde kullanışlılığı konusunda insanların araştırmaları sonucunda pek çok farklı model ortaya çıkmaya devam ediyor. Alternatiflerin böylesine artması ile beraber ise artık hem evlerde hem de ofislerde farklı perdeler arasından seçim yapılabiliyor. Genel olarak perde fiyatları başta perde çeşidi olmak üzere kumaş çeşidi, ölçü gibi farklı etkenlere bağlı olarak değişim gösterir. Bu aşamada doğru seçimi yapabilmek adına mutlaka hangi perdenin kullanılmak istendiği belirlenerek ilgili camların ölçüleri dikkatlice alınmalıdır.
tarih icon 06.01.2023 tarihinde eklendi
okuna sayısı 3276 defa görüntülendi
2024 © perdemodelleri.net Tüm hakları saklıdır.
ssl paytr master visa